دوربین مداربسته و خدمات نصب و راه اندازی،تلفن: 02167589 – 44243460

دوربین مداربسته از جمله ابزاری محسوب می‌شود که شما می‌توانید با استفاده از آن به ضبط فیلم و عکس از یک محیط بپردازید. تاریخچه این دوربین به سال 1942 برمی‌گردد که آلمان از آن در جهت نظارت بر موشک‌هایی که پرتاب کرد، بهره برد. پس از چنین موضوعی و در سال 1949، اولین دوربین‌های تجاری تحت عنوان Vericon در کشور آمریکا به بازار عرضه شده‌اند. پس از این موضوع و در سال‌های بعد، انواع دیگری از دوربین مداربسته طراحی و تولید شد که هر کدام از ویژگی و امکانات به خصوصی برخوردار بودند. از همین جهت تصمیم داریم در ادامه انواع دوربین‌های مداربسته را برای شما معرفی کنیم تا با هر یک از آن‌ها و ویژگی‌هایی که دارند، آشنا شوید.

آشنایی با انواع دوربین مداربسته

دوربین مداربسته آنالوگ معمولی: یکی از انواع دوربین مداربسته را می‌توان دوربین آنالوگ معمولی در نظر گرفت. این نوع از دوربین در واقع از اولین نسل‌های دوربین‌های مداربسته به حساب می‌آید که از ویژگی‌های متفاوتی چون قیمت کم، نصب و راه اندازی  آسان و کوچکی سیستم برخوردار است؛ بنابراین امکان استفاده از آن‌ها در محیط‌های خانگی و کسب و کارهای کوچک وجود دارد.

پکیج دوربین مداربسته مدل آنالوگ، شامل مواردی چون یک یا چند دوربین، یک دستگاه DVR برای ضبط تصاویر و یک کابل کواکسیال برای اتصال دوربین‌ها به DVR می‌شود. سیستم کاری دوربین‌های آنالوگ به این صورت است که تصاویر به ثبت رسیده در دوربین به صورت آنالوگ به دستگاه ضبط دیجیتال یا همان DVR فرستاده می‌شود و پس از پردازش‌های لازم به فرمت دیجیتال تبدیل در می‌آید. البته نکته‌ای در رابطه با این مدل از دوربین وجود دارد و آن این است که رزولوشنی برابر با 582*960 دارد که در مقایسه با دیگر انواع دوربین، کیفیت پایینی به نظر می‌رسد.

دوربین مداربسته آنالوگ HD: از بارزترین تفاوت‌های میان آنالوگ معمولی با آنالوگ HD می‌توان به رزولوشن و کیفیت بالاتری که این دوربین دارد، اشاره کرد. این کیفیت و رزولوشن به قدری بالاست که شما می‌توانید چهره تصویر ضبط شده توسط دوربین را نیز مشاهده کنید. همچنین باید متذکر شد که این مدل از دوربین در 4 نوع متفاوت به تولید می‌رسد که این 4 نوع را می‌توان HD-SDI، AHD، HD-CVI و HD-TVI در نظر گرفت که همگی رزولوشنی برابر با 1080*1920 دارند.

دوربین‌های مداربسته آنالوگ HD در مقایسه با نوع معمولی، از تفاوت قیمت کمی برخوردار هستند و همین موضوع سبب شده که بسیاری از افراد این مدل از دوربین آنالوگ را جایگزین نوع معمولی کنند؛ چرا که از کیفیت و وضوح بهتری برخوردار است.

دوربین مداربسته تحت شبکه: دوربین‌های تحت شبکه با نام‌های دیگری چون دوربین IP یا دوربین اینترنتی نیز شناخته می‌شوند. شما می‌توانید تنظیم آدرس IP را انجام دهید تا تصاویر ثبت شده توسط دوربین از طریق شبکه یا اینترنت به صورت آنلاین دریافت و مشاهده شوند.

دوربین مداربسته تحت شبکه متشکل از اجزایی چون لنز، سنسور تصویر، چیپ فشرده‌سازی، پردازشگر تصویر و چیپ شبکه است و طرز عملکرد آن به گونه‌ای در نظر گرفته شده که نور از سنسور دوربین عبور می‌کند و در این حین در ابتدا به سیگنال دیجیتال تبدیل و در نهایت پردازش می‌شود. پس از پردازش سیگنال‌های دیجیتال، تصاویر و اطلاعات موجود به نمایش در می‌آیند.

 دسته بندی دوربین‌ها بر اساس عملکرد و ظاهر، همراه: 41 00 250 0919

تا به اینجای مقاله به بررسی انواع دوربین مداربسته پرداختیم و آن‌ها را برای شما معرفی کردیم. حال تصمیم داریم در این بخش دسته بندی دیگری از دوربین‌ها را بر اساس عملکرد و ظاهری که دارند، در اختیارتان قرار دهیم تا با آن‌ها آشنا شوید و در زمان خرید این محصول متناسب با نیازی که دارید، یک مدل را انتخاب کنید.

دوربین‌های مداربسته متحرک و دوربین‌های ثابت (PTZ| Fixed)

به احتمال زیاد با دیدن نام این دوربین‌ها به ویژگی که دارند، پی برده‌اید. دوربین‌های مداربسته متحرک یا PTZ از جمله دوربین‌هایی به حساب می‌آیند که شما می‌توانید آن‌ها را در محورهای افقی و عمودی نصب کنید. دقت داشته باشید که این مدل از دوربین‌های متحرک، هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک قابل تنظیم هستند؛ همچنین امکان زوم بر تصاویر با استفاده از این مدل دوربین‌ها برای کاربران وجود دارد. از همین جهت می‌توان با استفاده از آن‌ها بر روی فعالیت‌های گوناگون و محیط‌های مختلف، دقت و نظارت بیشتر داشت.

در طرف دیگر، دوربین‌های ثابت یا Fixed قرار دارند که در زمان استفاده بر روی یک سطح به صورت ثابت قرار می‌گیرند. استفاده از این دوربین‌ها، زاویه دید ثابت و مشخصی را برای فرد رقم می‌زند و آن‌ها می‌توانند با استفاده از این مدل دوربین بر روی یک محیط ثابت، تمرکز و دید کامل داشته باشند.

دوربین‌های مداربسته دام، اسپید دام، جعبه‌ای و بولت، همراه: 41 00 250 0919

در بازار دوربین‌های مداربسته به 4 صورت دام، اسپید دام، جعبه‌ای و بولت قابل تهیه هستند که برای هر یک از آن‌ها ویژگی و خصوصیاتی در نظر گرفته شده است. ابتدا با دوربین مداربسته دام شروع می‌کنیم. این مدل از دوربین می‌تواند تمام زوایا محیطی که این دوربین در آن به کار رفته است را تحت پوشش قرار دهد، در حالی که در مدل باکس این‌چنین نیست و امکان پوشش دهی به این میزان وجود ندارد. البته باید متذکر شد که این مشکل برای دوربین‌های باکس با تعویض لنز و تغییر زاویه دید برطرف می‌شود.

نوع دیگر از دوربین‌های مداربسته، نوع بولت است. این مدل از دوربین شکلی استوانه‌ای دارد و از تنوع بیشتری نیز برخوردار است. همچنین این دوربین در مقایسه با دوربین‌های دام، از انعطاف بیشتری نیز دارد و از همین جهت شما می‌توانید آن را بر روی سقف یا دیوار نصب کنید. البته باید متذکر شد که امروزه دوربین‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، ترکیبی از تمام ویژگی‌های مثبت هر مدل را دارند و از همین جهت کار با آن‌ها ساده و راحت به نظر می‌رسد.

آخرین نوع از دوربین مداربسته که به توضیح آن نپرداختیم، اسپید دام است. به احتمال زیاد شما نیز متوجه شده‌اید که این نوع از دوربین، همانند نوع دام که به آن اشاره شده است. در رابطه با این موضوع باید گفت دقیقا این‌چنین به نظر می‌رسد، تنها با یک تفاوت. دوربین‌های دام اسپید از قابلیت PTZ یا متحرک بودن برخوردار هستند و این موضوع سبب می‌شود که از آن در محورهای افقی و عمودی بهره ببرند. توجه داشته باشید که این مدل از دوربین برای پوشش دهی یک محیط وسیع و گسترده، مناسب به نظر می‌رسد.


دوربین مداربسته وایرلس و سیمی، همراه: 41 00 250 0919

به احتمال زیاد در زمان خرید دوربین مداربسته با این سوال مواجه می‌شوید که دوربین مداربسته بیسیم بهتر است یا سیم دار؟ از همین جهت تصمیم گرفتیم اطلاعاتی را در رابطه با هر یک از این مدل‌ها در اختیارتان قرار دهیم تا بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید.

در ابتدا به بررسی دوربین‌های مداربسته سیمی بپردازیم. این دست از دوربین‌ها برای آنکه به دستگاه مخصوص متصل شوند، به یک بستر فیزیکی که همان کابل به نظر می‌رسد، نیاز دارند که این کابل متناسب با نوع دوربین، می‌تواند کابل کواکسیال یا کابل شبکه باشد.

استفاده از دوربین‌های مداربسته سیمی، هیچ محدودیت و مشکلی را برای شما به همراه نخواهد داشت، چرا که این نوع از دوربین پهنای باند، سرعت و پایداری بالایی دارد؛ از همین جهت خدمات آن بدون وقفه صورت می‌گیرد. مورد دیگری که در رابطه با دوربین‌های سیمی وجود دارد، امنیت بالا دستگاه به نظر می‌رسد؛ چرا که این نوع از دوربین به سختی هک یا شنود می‌شود.

دوربین مداربسته بیسیم از دیگر انواع دوربین مداربسته محسوب می‌شود که برای استفاده از آن به وجود کابل یا بستر فیزیکی نیازی نیست، زیرا تصاویر و اطلاعات از طریق امواج وایرلس منتقل می‌شوند. دوربین مداربسته بیسیم از مزایا و ویژگی‌های متفاوتی برخوردار است که یکی از آن‌ها را می‌توان حمل و نقل یا جابه‌جایی ساده و راحت آن در نظر گرفت.

البته استفاده و بهره‌گیری از دوربین مداربسته بیسیم، معایبی را نیز به همراه دارد. از جمله این معایب می‌توان به ناپایدار بودن این دوربین اشاره کرد. برای مثال شرایطی را تصور کنید که شما بر روی یک دیوار به نصب و راه اندازی دوربین مداربسته وایرلس پرداخته اید، اما دیواری که بر روی آن دوربین نصب شده، در برخی از جاها تشکیل شده از بتن است. این موضوع می‌تواند در کارکرد دوربین شما اختلال پیش آورد و عملکرد آن را به مشکل بیندازد. مشکل دیگری نیز برای این مدل از دوربین‌ها وجود دارد که می‌توان برد پایین ارسال اطلاعات را در نظر گرفت. حال شما باید با مقایسه و بررسی چنین مواردی، یکی از مدل‌های نام برده شده را تهیه کنید.

بررسی دوربین مداربسته برند داهوا

شرکت داهوا یکی از شرکت‌های فعال در زمینه طراحی و تولید فناوری‌های امنیتی به حساب می‌آید که در طی مراحل ساخت، بهترین سیستم نرم‌افزار و سخت‌افزار را مورد استفاده قرار داده است. از همین جهت اگر به دنبال خرید دوربین‌های مداربسته هستید، دوربین مداربسته داهوا انتخاب مناسبی به نظر خواهید رسید. این شرکت انواع گوناگونی از این محصول را با ویژگی و امکانات گوناگون به تولید رسانده و شما می‌توانید متناسب با نیاز و بودجه خود به تهیه یکی از آن‌ها بپردازید.

بررسی دوربین مداربسته لامپی، همراه: 41 00 250 0919

دوربین مداربسته لامپی از جمله دوربین‌های مداربسته بیسیم به حساب می‌آید که طرفداران بسیاری دارد. این دوربین دید 360 درجه دارد و از همین جهت با استفاده از آن می‌توان محیط گسترده‌ای را در تحت نظرات خود درآورد. همچنین این دوربین از شرایط نصب و راه اندازی آسان‌تری برخوردار است و از همین جهت محبوبیت بیشتری نسبت دیگر مدل‌ها دارد.

از جمله ویژگی‌هایی که برای دوربین مداربسته لامپی در نظر گرفته شده، می‌توان به مواردی چون پشتیبانی از مموری کارت، توانایی روشن نمودن محیط، قابلیت اتصال به وای فای، ارسال پیام هشدار و مواردی از این دست را نام برد. همچنین باید متذکر شد که امکان بررسی بیشتر مدل‌های دوربین و انواعی که دارند، با کمک گرفتن از بخش دوربین مداربسته دیجی کالا نیز امکان‌پذیر است و در این راستا می‌تواند به شما کمک قابل توجهی داشته باشد. این فروشگاه فروش آنلاین انواع دوربین مداربسته را انجام می‌دهد و شما می‌توانید در صورت تمایل به خرید از این مجموعه بپردازید.


خدمات نصب و تعمیر را به TAMIRATPC.COM بسپارید، همراه: 41 00 250 0919

تا به اینجای مقاله، در رابطه با انواع دوربین مداربسته، مدل‌های مختلفی که دارد و زمینه‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم؛ اما باید متذکر شد که بعد از خرید دوربین مداربسته ،این دستگاه نیاز به فرایند نصب و راه انداری دارد که شما برای این کار باید از یک تکنسین و فرد متخصص کمک بگیرید.

از همین جهت TAMIRATPC.COM شرایطی را برای شما فراهم کرده است که می‌توانید نصب و راه اندازی دوربین مداربسته  مورد نظر خود را با خیال راحت ما آن بسپارید. همچنین این مرکز، تعمیرات دوربین‌ مداربسته را نیز به صورت اختصاصی و حرفه‌ای برای شما انجام می‌دهد؛ بنابراین اگر نیاز به کمک این مرکز دارید، تنها نیاز است که با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. همچنین این مرکز برای راحتی کار شما، شرایطی را برای ثبت درخواست در نظر گرفته، به طوری که شما اطلاعات خود و درخواستی که دارید را در سایت ثبت می‌کنید و منتظر می‌مانید تا متخصصین و تکنسین‌های این مرکز با شما تماس بگیرند. توجه داشته باشید که تمام این امور در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد تا شما سریعا به سیستم خود دسترسی پیدا کنید.

هموطن خانه بمانید، دور از آلودگی هوا و ویروس کرونا،

تعمیر کامپیوتر، لپ تاپ و پرینتر خود را به ما بسپارید.

تلفن: 02167589 – 44243460